مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد دری که سوخت، پهلویی که شکست، سری که شکافت، جگری که آتش گرفت، گلویی که بریده و چادری که از سر کشیده شد. اسم وبلاگ نام یکی از کتب معروف شیخ مظلوم، استاد علی صفایی حائری می‌باشد. یاعلی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

دو رفتار متفاوت/ به مناسبت روز خبرنگار

پنجشنبه, ۲۰ مرداد ۱۳۹۰، ۰۳:۵۵ ق.ظ

به مناسبت روز خبرنگار(البته قدری دیر!) و خاطره حسین شریعتمداری از مهاجرانی که امروز در کیهان نوشته، خاطره زیر را که برای بنده اتفاق افتاده تقدیم می‌کنم:

همان اوایل معاونت رامین در وزارت ارشاد بود که با دعوت وی برای انجام تقدیر و تشکر حضوری از حقیر به معاونت مطبوعاتی دعوت شدم. تصور می‌کردم که مراسمی با حضور چند روزنامه‌نگار برگزار خواهد شد اما از آن‌جایی که سه ماه از روز خبرنگار گذشته بود این قضیه هم قاعدتا باید منتفی می‌بود!

تنها ملاقاتم با رامین که دو سال قبل از ماجرای مذکور در دانشگاه پیام نور بود نزدیک به 4 ساعت به طول انجامیده بود بنابراین خودم را آماده کردم برای یک سردرد شدید!

وارد اتاق که شدم مدیرمسئول، سردبیر و دبیران روزنامه اقتصادی... هم حضور داشتند که تماما مزین به کت، شلوار بوده و دست به سینه داشتند حرف‌های تکراری آقای معاونت مطبوعاتی را گوش می‌دادند، اینکه نباید در روزنامه اقتصادی جای خالی اسلام و امام خامنه‌ای!!... و خلاصه تمام لغات تکراری که همه دوستان بارها از وی شنیدند را یک دور داشت برای این بندگان خدا تکرار می‌کرد.

مسئولان آن روزنامه معروف اقتصادی که می‌دانستم دردشان چیست و اصلا برای چی اینجا هستند چون گروه خونی آن‌ها به رامین نمی‌خورد به اجبار سرشان را بالا و پایین می‌کردند!

مجری 20 و سی هم که آن زمان در ردای مشاورت رامین بود در اتاق حضور داشت، هنوز که هنوزه اسمش رو بلد نیستم بخونم یا نام ببرم، فکر کنم یازرلو، بازرلو، زرالو یه همچین چیزی...! تاییدات این بنده خدا هم خیلی جالب بود.

خلاصه بعد از ساعت‌ها که کم کم می‌دیدم آن بندگان خدا و مخاطبان آقای رامین خسته شده‌اند به این اسلام شناس! گفتم: آقای دکتر من وقت ندارم، در خدمتم، سریع امرتان را بگویید...

در نهایت مسئولان روزنامه مذکور خواسته خود را که همان پول بود گفتند و یکسری قول واهی گرفتند و رفتند. حالا نوبت بنده بود که مخم را در طبق اخلاص یا همان فرغون خودمان بگذرام و بی برو برگرد تقدیم رامین کنم اما تصمیم گرفتم این کار را نکنم.

شروع کرد به حرف زدن که در خلال حرف‌هایش خاطره‌ای را تعریف کرد، خاطره‌ای که عمق مدیریت و زیرکی فردی به نام عطاالله مهاجرانی را می‌رساند و بی خردی فردی به نام محمدعلی رامین را!

رامین تعریف کرد: آن زمانی که نشریه امامت را منتشر می‌کردم یک روز مسئول دفتر مهاجرانی تماس گرفت و گفت که وزیر می‌خواهد شما را ببیند! تعجب کردم، گفتم برای چه کاری؟ گفت که معلوم نیست. رفتم. مهاجرانی آدم خوش برخورد و گشاده رویی است، با همه اینگونه برخورد می‌کند یعنی با دشمنش هم گشاده‌روست.

"وارد اتاقش که شدم به شدت خوب برخورد کرد هرچند آن زمان در نشریه امامت حتی فحاشی هم می‌کردیم بهش! گفتم در خدمتم، گفت این چک صد میلیونی برای شماست! یک چک دستش بود که واقعا صد میلیون تومان بود، صد میلیون دهه 70!"

حقیقتش این خاطره رامین باعث شد تا برای اولین بار یک نفر کامل حواسش به او باشد! رامین گفت: از مهاجرانی پرسیدم چرا این پول را به من می‌دهی؟ مهاجرانی گفت برای کمک به نشریه امامت! گفتم ما که مخالف شما هستیم، گفت برای همین می‌دهم، اصلا برای اینکه مخالف من هستید این پول را به شما می‌دهم، می‌خواهم فردا که مدیریتم را واگذار کردم بتوانم بگویم من به مخالفانمان هم کمک کردم!

البته این رفتار مهاجرانی از نگاه رامین یک پرستیژ شنیدن صدای مخالف بوده است اما جالب‌تر اینکه او سریعا برای اینکه نشان دهد چقدر مدیر خوبی است، گفت: همین الآن بنده ...به کیهان و ایران کمک کردم که...برابر دوره‌های قبل است در عوض...درصد از کمک به آفتاب یزد و دیگر رسانه‌های اصلاح‌طلب کم کردم تا ادب شوند!! در حقیقت کلا می‌خواهیم کمکمان را قطع کنیم نسبت به این‌ها!

بله! اواخر معاونت رامین بود که او را در نمایشگاه مطبوعات دیدم، همان ایام بود که از تابناک و الف و جهان و فردا گرفته تا کیهان و رسالت و ... را صهیونیستی خطاب کرده بود. داشت با آن یقه آخوندی، دست در دست پسرش با یک شبکه تلویزیونی مصاحبه می‌کرد و در هر جمله‌اش یکبار هم از آقا خرج می‌کرد و امام خامنه‌ای می‌گفت. نگذاشتم مصاحبه‌اش تمام شود، رفتم جلوی دوربین زدم رو شانه‌اش و گفتم: دکتر حالا همه سایت‌ها و روزنامه‌ها صهیونیست شدند! تو که تا دیروز به قول خودت به همین روزنامه صهیونیست کمک چند صد میلیونی می‌کردی...

گفت: امام خامنه‌ای...

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۰/۰۵/۲۰
میثم تولایی

نظرات  (۱۶)

شما اگه نمی تونی فحش ندی و بنویسی عکس آقا رو از اون بالا بردار اینقدرم آقا آقا نکن
۰۱ شهریور ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:ختم قرآن دانشکده حقوق و علوم سیاسی
پیامبر اکرم(ص) مى‌فرماید: «اگر زندگى سعادت‌مندان و مرگ شهدا و نجات در روز جزا و امنیت در روز هراس و نور در روز ظلمت و سایبان در روز حرارتِ شدید و سیراب شدن در روز عطش و ارزش و سنگینى در روز سبکى اعمال را مى‌خواهى، پس قرآن را مطالعه کن، چرا که قرآن یادآور خداى رحمان و حافظ از شیطان و عامل برترى در ترازوى اعمال است»و مظلوم مقتدر عالم ، علی (ع) می فرمایند :"قرآن شفاعت کننده ای است که شفاعتش مقبول است و گوینده ای است که سخنش تصدیق شده است ."به انتظار دیدار...
۳۰ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:پایگاه فرهنگی بچه های مسجد
"جبهه پایداری انقلاب" با محوریت چه کسی؟! :http://www.pfbm.blogfa.com/post-32.aspx
۲۹ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:التماس دعا
خوندن یکی از کامنت‌ها مجبورم کرد کامنت بذارمآقای مارگزیده! شما مطمئنی که «در یک خبرگزاری خوب که اخبار دلسوزانه ای به نفع جهان اسلام و شیعیان مظلوم منتشر میکنه -و نیز- سایتی که فقط اخبار مذهبی و دینی منتشر میکنه» کار می کنید ؟؟؟آخه این ادعا با کلماتتان نمی‌سازه: اراجیفی.. مزخرفات این دیوونه..همین اراجیفی که و ...تبصره: بنده طرفدار آقای رامین نیستم، بلکه مخالف‌تر از شما!
۲۸ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:از طرف یک مار گزیده
آره کاملا با شما موافقم اتفاقا ما هم پارسال از طرف یک خبرگزاری خوب که اخبار دلسوزانه ای به نفع جهان اسلام و شیعیان مظلوم منتشر میکنه رفتم دیدنش و بعد از پذیرایی با شیر و خرما شروع کرد همین اراجیفی که شما تو وبلاگت گفتی تحویل ما دادن و تعریف و تمجید از خودش!میگفت من تو آلمان امام جمعه و جماعت بودم و ... ما امام باید داشته باشیم امام خامنه ایی و ... .ما هم که التماس دعا داشتیم در مقابل اراجیفش سکوت کرده بودم و دم نمیزدیم!!بعدش هم در جواب التماس دعای ما برای این سایتی که فقط اخبار مذهبی و دینی منتشر میکنه به ما گفت که من پول بیت المال تو حلقوم این منحرفین و ... نمی ریزم! و البته به شماها میدم کی از شماها بهتر!مای خوش خیال هم سرخوش از مزخرفات این دیوونه خوشحال و خندون رفتیم و نامه نگاری ها رو شروع کردیم و آقای رامین بنده خدا هنوزه که هنوره قراره به ما کمک کنه!!
سلامتازه کرامات دیگری هم این آقای دکتر داشته اند و از افتخارات! بوده اند.
۲۵ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:علی رجبی
یعنی یه دل سیر خندیدمیادت باشه توی راز هم که یه ششب اومد، اتز بس گفت امام خامنه ای من داشت حالم بد میشد چه برسه به یک شهروندی که خیلی قید و بند مذهبی نداره....خداوند، ولایت فقیه را از شر کسانی که در ترویج آن بد عمل می کنند مصون بدارد
۲۳ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:یک دو سه
عالی
دربه اصطلاح مقاله زیر برای دفاع ازسیاستها!!!!!!!!!!!!1ی فرهنگی دولت در10 خط 20بارنام"امام خامنه ای"رو اورده ادم یاد"دوستی خاله خرسه"می افته...http://www.inn.ir/newsdetail.aspx?id=81444رامین:دولت احمدی نژاد در زمینه فرهنگ کار الگوی شایسته ای است با دستیاری برخی از عناصر پرسابقه نظام در فتنه 88 و اشتباهات فراموش نشدنی چهره‌هایی شاخص از جناح راست و همراهی با فتنه‌گران، باید آرامش و وحدت عمومی جامعه امروز و پیوستگی دولت و ملت را با دوران اشرافی‌گری دولت هاشمی و توطئه 8 ساله حاکمیت دوگانه در دولت خاتمی مقایسه کنیم تا قدرشناس شرایط موجود از یک طرف و مهیای پیشرفت‌های بیشتر در آینده باشیم. آنچه در فرمایشات روز یکشنبه امام خامنه‌ای به صراحت بیشتری مشاهد شد مقایسه‌ای بود که خود معظم له به صورت تلویحی خطاب به برخی از مدعیان ظاهر الصلاح که به تعبیر ایشان مصلحت‌جویانه مدعی از دست رفتن اعتماد مردم به نظام هستند، بود. ایشان ضمن تأکید بر این نکته که مردم نظام اسلامی را دوست دارند و از آن دفاع می‌کنند نکات قابل تأملی را از تاریخ نه چندان دور مورد توجه قرار دادند که باید همه دلسوزان و نخبگان سیاسی و فرهنگی و اجتماعی به مرور به نشر این مطالب همت گمارند. متأسفانه برخی از شخصیت‌های پرنفوذ و با سابقه نظام جمهوری اسلامی که خود را یار غار امام خمینی(ره) و رفیق دیرین امام خامنه‌ای معرفی می‌کنند آنچنان در لجاجت و کینه‌ورزی غرق شده‌اند که آشکارا به مواضع متناقضانه روی آورده‌اند. از یک طرف هم مردم را به انشقاق می‌کشانند هم یأس و تردید در میان جامعه می‌پراکنند هم با دشمن همگرایی می‌کنند و هم دولت زحمتکش و خدمتگزار را از هر طریق و شگردی به چالش می‌کشانند و ناجوانمردانه تخریب می‌کنند و در عین حال با زبانی به ظاهر خیرخواهانه و از در مصلحت‌گویی به برگزیده ملت توهین می‌کنند و اذهان عمومی را مشوه و به دشمنان ملت
آفرین که نظرات مخالفان رو سانسور نمیکنی و تا حد امکان میذاری همه حرف بزنن! همین.
۲۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:سوال از اجمد
آقای احمدشما از کجا می دونی که نظرات مخالف در این وبلاگ سانسور نمیشه ؟؟؟؟؟
۲۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:سید سبحان
خیلی قشنگ بود...!عمق فاجعه رو نشون می داد! که مهاجرانی که الان تو بی بی سی و ... این جاهاست چطوری رفتار می کرد و بچه حزب اللهی های ما ، چجوری!داغ دلمو تازه کردی داداش!
الان دارم مصاحبه اش رو گوش می دم تو برنامه راز
یواش یواش صهیونیست چیه فتنه گرم می شین بعدش می فهمید ما کجا بودیم و چی می گفتیم
اندکی نامفهوم بود تشکر
۲۰ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:محمد نوری
کلیپ جدید بیداری و خروش انقلابی مردم انگلیس در وبلاگ گروه در انتهای افقhttp://intheendofhorizon.blogfa.comاگه صلاح دونستین وبلاگ گروه ما رو لینک کنینیا علی (ع)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی