مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد دری که سوخت، پهلویی که شکست، سری که شکافت، جگری که آتش گرفت، گلویی که بریده و چادری که از سر کشیده شد. اسم وبلاگ نام یکی از کتب معروف شیخ مظلوم، استاد علی صفایی حائری می‌باشد. یاعلی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

همین نزدیکی‌ها، دوقدم مانده تا پاستور

شنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۰، ۰۳:۵۵ ق.ظ

این نوشته نه در پی افتادن به بازی‌های سیاسی است و نه در پی اثبات مدعایی یا نفی دروغی.

این نوشته حتی نمی‌خواهد مصداقی باشد برای دروغی از آقای رئیس جمهور که این روزها دائم در حال همین کار است، دروغ‌گویی به مردم!

هیچ گرسنه‌ای در این مملکت نیست!

این ماجرا، قصه، غصه و یا هرچیز دیگری که اسمش را می‌گذارید شب گذشته شنیدیم و جا داشت طبق شیوه امامانمان و روایات و احادیثی که روزانه از آن‌ها نقل می‌کنیم و می‌شنویم از فرط ناراحتی جان تهی می‌کردم.

امیدوارم شما مثل من پوست کلفت نباشید و تنها با یک شب نخوابیدن سر و ته ماجرا را هم نیاورید.

یکی از دوستان عزیزم که رسانه‌ای نیست و بچه هیئتی است! ماجرایی را اینگونه برایم تعریف کرد:

"یک مستاجر داریم که الآن 5 ساله طبقه پایین خانه پدریمان زندگی می‌کند. یک خانواده 4 نفره هستند. پدر خانه بچه هیئتی، آبرودار، خلاصه بچه شیعه. مادر خانواده هم چادری، محجبه.

الآن حدود یک سال است که پدر خانواده به واسطه ورشکست شدن کارخانه‌ای که کارگر آن‌جا بود، بیکار است."

تا این‌جای ماجرا اتفاق خاصی نیافتاده اما این دوست عزیزمان که اسمش علی است گفت:

"پدرم طی این پنج سال هیچ وقت کرایه این بندگان خدا را افزایش نداده و علی رغم این موضوع باز هم بیش از 6، 7 ماه است که نتوانستند کرایه بدهند. مرد خانواده هم از خجالت ابوی ما اصلا در طول این مدت خودش را نشان نداده، یعنی الآن چند ماه است که ما این بنده خدا را ندیدم تا اینکه پدرم سه شب پیش به مادر گفت: حاج خانم بریم یه سری به این بندگان خدا بزنیم، ببینیم اتفاقی براشون نیافتاده باشه، ما همسایه هم هستیم و ...

مادرم هم گفت آخه شاید خجالت بکشند، درست نیست اما با این جمله پدرم که: بهشون همین رو می‌گیم اصلا، می‌گیم بابا کی از شما کرایه خواست؟ چرا خودتون رو اذیت می‌کنید؟ راضی شد."

از این جا به بعد داستان را که مادر علی برایش تعریف کرده بشنوید:

"با پدرت پله‌ها را رفتیم پایین، من پشت سر حاجی بودم، از بالا که داشتم پایین رو نگاه می‌کردم دیدم لای درشون بازه، سفرشون پهن بود، داشتن شام می‌خوردن، تا اومدم به حاجی بگم که در نزن، زد، خانمش در را باز کرد، تعارف کرد بریم داخل، رفتیم، سفرشون پهن بود، بچه‌ها دور سفره بودن، پدرشون هم، بلند شد و با حاجی روبوسی کرد، سرش پایین بود، خجالت می‌کشید، من ماتم برده بود، حاجی حواسش نبود، یک لحظه چشمش به سفره افتاد، خشکش زد، بغضش گرفت.

آخه داشتن نون خشک با آب می‌خوردن، نون رو می‌زدن تو آب و می‌خوردن، حتی نون هم به اندازه کافی نبود...

علی به نقل از مادرش گفت که پدرش همون جا پاهاش آن‌قدر سست می‌شه که می‌افته زمین، کمرش می‌خوره به میز رنگ و رو رفته‌ای که وزن سبک تلویزیون 14 اینچ سیاه و سفید را تحمل می‌کنه، مرد خونه دست بابا رو می‌گیره و بهش می‌گه حاجی ما خدا رو داریم، ما شیعه‌های امام حسینیم، طاقتمون زیاده، بالاخره درست می‌شه."

بله، راستش امیدواریم درست بشه...

دوستانی که احتمالا کامنت می‌گذارید یا تماس می‌گیرید برای کمک، لطف کنید اگر شغلی سراغ دارید پیشنهاد دهید، در حد آبدارچی و خدماتی هم قطعا راضی هستند.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۰/۰۴/۱۸
میثم تولایی

نظرات  (۵۰)

مرگ بر خائنین
۲۴ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:جیم کری
اگه راست میگی ببرش جهان خودت بالاخره ی جای خالی برای این بدبختی که گفتی پیدا میشه ضمنا این آقا دروغگوه بادکنکیه که شما خودتون بادش کردید حالا هم باید باهاش بادکنک بازی کنید تا چشتون درآد!!
مرگ بر دشمنان مشایی و دکتر دلاور این دو تحت لوای معصومیت میخاهند بساط دروغین روحانیت مفت خور را برای همیشه بپیچند انشالله و در این رهگذر ملت قهرمان و ضد مفت خوران کنارشان ایستادند ملا صدرا فرمودند شیعه نیازی به تقلید از این مفت خور ها نداره و خود باید تشخیص بده احکام را این بت ها به حول و قوه الهی در هم میشکنه و روانه زباله دان تاریخه/چقدر با این کامنت ماهیت مشائیون مشخص است!
۱۸ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:http://1175.blogfa.com/post-958.aspx
http://1175.blogfa.com/post-958.aspxتصویرکمتر دیده شده نماز پیر مراد مسلمانان حضرت امام خمینی (ره)
۰۸ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:هی هی هی
فقط خواستم بدونی مرگ بر مشایی
۰۵ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:مکتب اسلام
خدا به داد هممون برسه انشاالله
آقای به اصطلاح حزب الله بی تربیت !همین طوری دهنتو باز کردی به زمین و زمان و از جمله برادر هزیز میثم تولایی اهانت می کنی. نظر آقا در کدام قضیه به احمدی نژاد نزدیکه ؟در همه مسائل یا برخی مسائل: صحبت دیروز احمدی نژاد: وی همچنین گفت: برخی می گفتند دولت نهم و دهم تعطیلات زیادی را به کشور تحمیل کرده است و با محاسبات غلطی آن را عاملی برای زیان دیدن کشور اعلام می کردند ولی باید گفت مگر کار به ساعات طولانی ارتباط دارد.احمدی نژاد افزود: در گزارشی که از این موضوع در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شد کمترین میزان تعطیلات متعلق به کشوری بود که هم اکنون در خلیج عدن قرار داشته و با مشکلات بسیاری روبرو است و پس از آن کمترین تعطیلات در ایران وجود دارد.بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏در خطبه‏هاى نماز جمعه تهران‏ ۱۳۸۱/۰۱/۱۶ اوّلاً این تعطیلات طولانی و بی‏دلیل، هیچ منطق عقلایی ندارد. وضع خوبی نیست که اوّلِ سال، روزهای متوالی - گاهی دو هفته و گاهی بیشتر - همه چرخهای فعّالیت در کشور از حرکت بیفتد. خلاف مقرّرات هم هست، طبق مقرّرات تعطیلیها محدود است. ما در ایّام سال، تعطیلی زیاد داریم که این به زیان کشور است. در بعضی از کشورهای دنیا، طبق فهرستی که مشاهده می‏کردم، همه تعطیلات رسمی در طول سال از پنج، شش روز تجاوز نمی‏کند. لکن ما تعطیلیهایمان بسیار زیاد است. علاوه بر آن هم عدّه‏ای با بی‏توجّهی و بی‏اعتنایی خود به کار، علم، تحصیل و به اشتغالات روزمرّه زندگی و کارهای اداری و سازندگی، بر این تعطیلات اضافه هم می‏کنند؛ آن‏هم در آغاز سال. بالاخره در اوّلِ سال، اوّلِ یک دوره جدید مالی و کاری است. توصیه مؤکدِ بنده این است که هم مسؤولین و هم آحاد مردم عزیزمان تصمیم بگیرند این تعطیلات را کم کنند. این همه تعطیلاتِ پی‏درپی، زیانهایی به بار می‏آورد که هر چند در اوّل کار محسوس نیست، لکن نتایج آن برای همه زیانبار است.
سلام .پیرو درج مطلب شما حاج محمود باز پیغام داده که :" برهم زنندگان همدلی عقب مانده سیاسی هستند/ در کشور کسی محتاج نان شب نیست"به قول خودش این هم سندش: http://khabaronline.ir/news-164286.aspx میثم جان دیگر امیدوارم با این اظهارات بسیار منطقی و قانع کننده ایشان شما نیز قانع شده باشی و شتر دیدی ندیدی!
۰۴ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:علی باستانی
سلام دوست عزیز! خیلی متاثر شدم و متاسفانه دوستانی که کامنت میزارن فقط و فقط رفتن تو نخ سیاسی قضیه! آقا اگر کسی میتونه بسم الله شغلی ردیف کنه و الا سیاست و ... ببرید یه جای دیگه که حالم از هرچی سیاسته بهم میخوره! آقای نویسنده من شماره تماسم رو براتون تو پیام خصوصی میفرستم اگر کمکی بتونم حاضرم انجام بدم که فکر می کنم میتونم! باهام تماس بگیر!
۰۴ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:حزب الله
آقا فرمودند نظر آقای احمدی نژاد به من نزدیک است/ پس این اظهارات رئیس جمهور رو آقا قبول دارن/ شما هم خفه شو برادر میثم!
سلام برادرظاهرا تو این گیر و دار که هرکس برای مطرح شدن گیری به رییس جمهور میده شمتام خواستی از غافله عقب نمونی. البته من توهینی نمی کنم و از جانب کسایی هم که توهین کردن عذر می خوام.اما شما که عکس متبسم اقا رو به اون زیبایی گذاشتی بالای وبلاگت، خداییش اقا از این جملت دلشون شاد میشه؟!"این نوشته حتی نمی‌خواهد مصداقی باشد برای دروغی از آقای رئیس جمهور که این روزها دائم در حال همین کار است، دروغ‌گویی به مردم!"این یه موردی که نوشتی یعنی دروغ گویی دایم رییس جمهور؟!؟!؟ این یعنی انتقاد با رعایت انصاف؟!دارم کم کم درک می کنم فتنه بدتری که در پیشه چیهیا حق
۰۳ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:بنده ی دیگه ی خدا
خیلی متاسف شدم. واقعا خبر دردناکی دادی. مخصوصا که خوندم این آقا بچه هیئتی و بچه شیعه است. خانم خونه هم که چادری و محجبه است. باز اگر مثلا سنی بودن یا مسیحی یا حتی بهتر بی دین بودن، اگه خانم خونه مانتویی بود، باز یه چیزی ولی گفتی شیعه و چادری و کبابم کردی.میثم خان، برادر من. یه نگاه به نوشته های خودت بنداز، به طرز فکرت. وقتی برای حقی مثل غذا خوردن و شب گرسنه نخوابیدن، دین و مذهب و چادرشون رو وارد بحث می کنی و در مقام «خدا» قرار می گیری و آدمها رو نمره بندی می کنی و خوب و بد تعریف می کنی، باور کن یه جای کار می لنگه. برای دردناک بودن درد این خانواده همین که انسان هستن کافی نیست؟ آیا اگر شیعه و محجبه باشن موضوع دردناک تر می شه؟ آیا اون هایی که به نظر تو آدم های خوبی هستن برای غذاخوردن محق ترن؟ فکر نمی کنی بعضی از بلاهایی که سر ما و مملکتمون در می آد ریشه اش تو طرز فکر خود ماست؟ وقتی یه موجود بی ریشه و جاه طلبی می آد و سوار یه موجی می شه و شش سال روی صندلی بالاترین مقام اجرایی کشور می شینه و تیشه به ریشه عقلانیت و منطق و اقتصاد و معاش این مردم می زنه، سوار همون موجی شده که ناشی از این نوع طرز فکره؟
۰۳ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:رحیمی
خاک بر سر محمود/ آقای تولایی از حق گویی شما متشکرم/
واقعا متاسف شدم، واقعا
۰۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:حسینی
دم مشایی گرم که حال آخوندا رو میگیره
۰۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:سیب سبز
برادر عزیز ! من یکی از هموطن های تو هستم که دو سال تمامه به من و امثال من , تهمت فتنه گر , وابسته , سبز لجنی و ... می زنید . به خداوندی خدا قسم , خرداد هشتاد و هشت ما هم همینو گفتیم . گفتیم این آقا دروغ میگه . گفتیم دروغگو نمی خوایم , گفتیم دروغ بسه . زدند , کشتند , زندانی کردند , داغدار کردند و ...... ما هم حرفمون همین بود برادر من . حالا جواب این همه خون ریخته شده رو کی میده ؟
۰۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:حسین کرمی
مرگ بر ضد ولایت فقیه
وای بر کسانی که از دروغ حمایت کردند ومی کنند
ایکاش رهبر عزیز امام خامنه‌ای قبول میکردند و ریاست جمهوریرا به دست می‌گرفتند واقعا که آقای احمدی‌نژاد مردم را بیچاره کرده . آقای رئیس جمهور گرانی های بی حد و حصر کمر مردم را شکسته است. اجاره های بالا داد مردم را درآورده است. قبل از هدفمندی یارانه ها بارها گفتید که با اجرای این قانون سفره های قشر محروم جامعه رنگین تر خواهد شد اما چیزی که ما امروز می بینیم سفره هایی است که هر روز خالی تر می شود. دیگر نمی توانیم سر سفره گوشت بگذاریم زیرا توان خرید آن را نداریم حتی نان خالی را با قناعت باید بخوریم و حالا باید کم کم یادبگیریم که شیر هم نخوریم.
۰۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:یک مسلمان شیعه
میثم خان این اولشه عزیزم.ضربه ای که تو این 6سال خوردیم ضربه ای بود که 20 سال مارو عقب انداخت.از رو نوار پیشرفت رفتیم کنار.من یه زمانی میگشتم خانواده های نیازمندو پیدا میکردم(تو شهر خودم) و بعد راههایی برای کمک بهشون پیدا میکردیم. باورت نمیشه اگه بگم خانواده های که سابقا کمک میکردن الان رفتن تو لیست کمک بگیرا.ما هم گیر کردیم. اوضاع بشدت بهم ریخته و متاسفانه همه ی آمارها خلاف واقعیتها رو داره نشون میده.یعنی کاری کردن به این مملکت که خود اسرائیل و آمریکا هم نمیتونستن اینجوری انجام بده.فقط یه چیز بت میگم که خوب روش فکر کن. من اعتقاد ندارم که ما این ضربه رو از احمدی نژاد خوردیم. من بشدت اعتقاد دارم که این ضربه رو از همونی خوردیم که عکسشو زدی رو هدر سایتت. البته زمان زیادی برد تا اینو بفهمم و تعصبم و جهلی رو که با تبلیغات حاصل شده بود کنار بزنم و اینو بفهمم ولی الان میفهمم که مسبب تمام بدبختیهامون خودشه.یک مسلمان شیعه ای که ماهواره نداره که تحت تاثیرش قرار بگیره
۰۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:یه بنده ی خدا
سلام آقا میثم!آفرین به شما که پیام های موافق و مخالف، همه رو نشون میدی. اونایی هم که فحش میدن، معلوم میشه به تعبیر بی ادبانه ی مولاشون (آقای احمدی نژاد) - با عرض پوزش -"اونجا شون" سوخته! مهم نیست؛ از قدیم گفتن: حرف حق تلخه!ولی من یه عرض دیگه ای دارم. خواهش میکنم فارغ از حب ّو بغض های سیاسی همون جوابی رو بده که فردای قیامت در برابر خداوند خواهی گفت!اگه به گفتار و کردار علی علیه السلام مراجعه کنیم، می بینیم که ایشون در زمان زمامداری خودشون مسئولیت تمام نابسامانی های حکومت رو شخصا ً به گردن میگرفتند و از بیعدالتی -حتی در حق یهود و نصارا - و گرسنگی افراد جامعه اظهار شرم میکردند. آیا فقط احمدی نژاد - که سمبل دروغ، بی کفایتی و عوام فریبیه - به تنهایی مسئوله؟ آیا رهبر این نظام که بالاترین مقامه، در این وضعی که مملکت از نظر فقر، ظلم و رواج دروغ و فساد داره، نباید مسئولیت بر عهده بگیره؟در پناه خدا باشید!
۰۲ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:ایرانی
سلام.من فقط یک سوال دارم و اون اینه که اگه ورق احمدی نژاد در دنیای سیاست برنگشته بود آیا باز این واقعیات دردناک که در تمام این سالها نمونه های زیادی از آن اتفاق افتاده امکان انعکاس داشتند؟!!!
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:داود آبادی
سلام/ اشکم درآمد، متاسفم، ما جنگیدیم که چه شود...؟
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:یکی مثل همه
خیلی موارد بدتر از این را هم در همین تهران می توانید نظاره کنید. جوانانی که از برکت حکومت عدل اسلامی به فروش اعضای بدن خود اقدام می کنند تا کسانی که از شدت فقر به فروش کودکان خود می پردازند و در مقابل هستند خود فروختگانی که چون از برکت چماقداری برای این دولت به مال و منال رسیده اند همچنان سنگ آن را به سینه می کوبند مثل علی در کامنت های قبلی که برای ولی نعمتان خود دم تکان می دهند و به انتقاد کنندگان حمله می برند.حالا از حضور میلیاردرهایی نظیر سردار میلیاردر و مالک قصر صدو هشتاد میلیارد تومانی سخن نمی گوییم که نظر کردگان دکتر هستند
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:موسوی
با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و گرامی.وبلاگ زیبا و پرمحتوایی داری...همیشه پایدار و خوشبخت باشیخوشحال میشم قدم رنجه نموده و از وب سایت بنده نیز دیدن نمایید و از خدمات آنلاین ومطمین آن در تهیه نیاز کارت شارژ خود و عزیزانتان استفاده کرده و از جوایز ان نیز به پاس حسن نیت تان برخوردار گردید.از خداوند متعال بهترین ها رو واسطون آرزومندم.در صورت صلاح دید ( خواهشا ) منت گذاشته ولینک آدرس ما رو در وبلاگ زیبایتان قرار دهید.اجرتان نزد خدا ....همچو خورشید باشیم مهربان و سخاوتمند...با کمال احترام.s.mousaviBy Best Regards 4U.www.sharger.ir.
چی شد؟ حالا که احمدی نژاد با آقاتون سرغنائم زدن به تریپ هم به شمام دستور حمله رسیده؟؟؟؟ مردم که خر نیستن... می دونن این اوضاع از کجا اب می خوره....
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:حلقه به گوش علی (ع)
بابا از اون یک میلیون شغلی که ایجاد شده , یعنی یکی به این بنده خدا نمیرسه.به ما که نرسید.به رفقا هم که نه.به این بنده خدا چی؟؟!!!
اول از همه اعلام می کنم که به هیچ وجح طرفدار احمدی نژاد نیستم و اما بعد...نمی دونم این وبلاگ سیاسی هست یا نه چون از طریق سایت شفاف نیوز این پست رو دیدم و بقیه پست ها رو نخوندم من فقط می خوام نظرم رو در مورداین انسان بگم که علی آقا قصه زندگی اش رو برای شما و شما برای ما تعریف کردین چون در دروغگو بودن احمدی نژاد و فقری که در دوره ایشان بصورت گسترده تری از قبل گریبان طبقه متوسط و مستضعف رو گرفته شکی نیست و اقتصاد دان هم نیستم که نظراقتصادی بدم و از داستان زندگی ایشان استفاده سیاسی کنم....می خوام بگم این فقر زیبایست،نه چون نون خشک می خوردن نه این زیبا نیست زیبایی این فقر از زاویه نگاه من ایمان این شخص هست که اجازه نداده فقر و نداری ازش یک وسیله بسازه،می خوام درود بفرستم به پدر علی و بهش بگم :مرد نیگا نکن به فقر و نداری این آدم این آدم با این ایمان عظیمش فردای آخرت مقام و مرتبه ای بسیار والا تر از خیلی از ماها که دستمون به دهنمون می رسه داره،که حتما پدر علی از امثال من خیلی بیشتر می فهمه و مرد ترهقربونت برم امام حسین با این شیعه هایی که داری، و از خدا می خوام که ظهور امام زمان رو نزدیک کنه
میثم عزیز .برادرممی بینی که هنوز کسانی هستند که بیشتر از اینکه نگران واقعی بودن واقعه دردناکی که نقل کردید باشند بیشتر نگران آبروی کسی که روی منافقین را سفید کرده و بیشتر از هر ضد انقلابی در لباس انقلابی گری به این نظام مقدس ضربه زده هستند. پس از جانب اینگونه افراد هیچ انتظار فهم و شعور نداشته باش. اما بعد.هر چند خود من نیز به شدت نسبت به سیاستها و اقدامات این فرد گله مند هستم اما گمان نکنم در این شرایط آقا راضی باشند که حتی به اصطلاح به کسی که اقدامات و گفته هایش انسان را به یاد یکی از روسای جمهور قبلی می اندازد فعلا چنین هجمه ای شود.اجازه دهید گام به گام جا ژای آقا بگذاریم و نه از ایشان عقب بمانیم و نه جلوتر.برایت آرزوی موفقیت می کنم
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:جواد امامی میبدی
بصیرت ، چماقی بود که بر سر ما و امثال ما کوبیدید. و احمدی نژاد را قدیس خواندیدمن وقتی فیلم هاله ی نور را دیدم ، فهمیدم که اوضاع و احوال خراب است و به هرکسی که دور و برم بود هشدار دادم من وجدانم آسوده است شما چطور؟این یکی از پست های وبلاگ شما ست "لبته این موضوع که میرحسین عضو کدام لژ بوده، همواره محل اختلاف قرار داشته است. در این باره فضلی نژاد گفته که موسوی عضو لژفراماسونری قسطنطنیه است اما آیت معتقد بود که او در حوزه لژ فرانکفورت تعریف می شود؛ در واقع در فراماسون بودن میرحسین اختلافی دیده نمی شود." پل صراط یادت نره برادر !من چنین پستی نداشتم/ اشتباه نمی کنی؟ شاید من رو با فرد دیگری اشتباه گرفتی.
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:روزبه
من دوست دارم به این خانواده مستقل از مسائل سیاسی کمک کنم. فقط نمیدونم چی جوری میشه کمک رو کرد و مطمئن بود دست مستمند میرسه. خوشحال میشم بدونم.حاضرم نشانی بدم.
همه رو باید سر احمدی نژاد خراب کرد! اصلا بالا سری ندارد که همه می گفتند مشایی و احمدی نژاد رو نباید با هم قاطی کرد...
۰۱ مرداد ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:برزگر
سلام اقا میثملطفا در صورت امکان تلفن تماستان را به ایمیل بنده بفرستید. تشکر
۳۱ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:زرقون آبادی
مرگ بر مشایی
با عرض سلام و احترام خدمت شما دوست عزیز و گرامی.ما به طور تضمینی یک میلیون نفر بیننده رایگان به سایت یا وبلاگ شما ارسال میکنیماز این پس هر لینک, محصول یا صفحه ای را بدون هزینه به هزاران نفر معرفی کنید. بدون حتی صرف وقت..باور کردنش مشکل است امّا این صفحه را با دقت بخوانید تا کاملاً مطمئن شوید.شما میتوانید به جای سایت یا وبلاگ محصولات خود را در معرض نمایش قرار دهید.فرصت رو از دست ندیم....http://www.persian111.com/?rid=1975038443:)
۲۳ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:آل حبیب
سلاممیلاد منجی عالم بشریت حضرت مهدی رو به شما و خانواده محترم تبریک و تهنیت عرض می کنمبه امید ظهور ان یگانه و شهادت در رکابشانالتماس دعا
۲۳ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:غلامعلی یوسفی
قسمت اول : چند بار این مقاله را خواندم هر بار برایم تازگی داشت، افسوس که جز اشک ریختن کاری از دستم برنمی آید.بشر همیشه در رنج بوده، سرما، گرما، گرسنگی، بیماری، بلاهای طبیعی، معادن دور از دسترس، کشاورزی پرمشقت و ..... عمده این رنج از کمبود دانش، تکنولوژی و ابزار ناشی شده، طبیعت سیاره ما به گونه ای است که انسان بدون علم و ابزار نمی تواند زندگی راحتی داشته باشد.در جامعه ما اشتباهی اساسی وجود دارد به اینصورت که حاکمان فاسد و ستمگر، سرمایه داران زیاده خواه و اربابان سودجو را علت فقر و محرومیت دانسته ایم.درحالیکه چنین نیست اگر حاکمان، سرمایه داران و اربابان همگی در نهایت عدل و مهربانی قرار داشته باشند، اگر اصلأ سرمایه دار و فئودالی وجود نداشته باشد ( مانند سوسیالیست ) بازهم فقر و محرومیت پا برجا خواهد بود.
۲۳ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:غلامعلی یوسفی
قسمت دوم : تنها چیزی که می تواند بشر را از فقر نجات دهد متمدن شدن انسان است. یعنی دست یابی به علم، ابزار و اخلاق است."" هیچ راه نزدیک و میانبری برای کاهش فقر وجود ندارد "" ، دشمنی با ثروتمندان و فاسدان یا تقسیم ثروت های ملی ( پول نفت )چیزی از فقر کم نمی کند بلکه بدان اضافه نیز می کند.اگر کشورهای جهان سوم را مطالعه کنیم می بینیم که کاهش فقر فقط یک راه دارد، تعامل با جهان و سرمایه داران داخلی و خارجی، انتقال تکنولوژی و سرمایه و سازندگی. یعنی همان لیبرالیسم و تعامل با جهان. موفق ترین مکتب اقتصادی لیبرالیسم است، ایرادات متعددی به لیبرالیسم وارد است اما بهتر از آن وجود ندارد. تازه لیبرالیسم هم نمی تواند بسرعت محرومیت را کاهش دهد.بعبارت دیگر وقتی بهترین راه را هم انتخاب کنیم بازهم این راه بسرعت فقر را کاهش نخواهد داد. تاکنون دوبار مردم ما به لیبرالیسم پشت کرده اند، یکبار در سال 57 و بار دوم در سال 84 با انتخاب آقای احمدی نژاد.
۲۳ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:غلامعلی یوسفی
قسمت سوم : درواقع مردم ما روش عادی و علمی در اقتصاد را قبول ندارند و بدنبال میانبری می گردند که بسرعت مشکلات شان را کاهش دهد. درست مانند کسی که زندگی عادی و شغل عادی خود را رها کرده و بدنبال پیدا کردن گنج می رود!! نه تنها به گنج نمی رسد بلکه همان رفاه نسبی قبلی خود را هم از دست میدهد. افرادی مانند مرحوم دکتر شریعتی ندانسته ظلم بزرگی به مردم نمودند، آنها علت فقر را ظلم، فساد و خودخواهی حاکمان و ثروتمندان دانستند و چون مردم هم طبیعتأ نسبت به ثروتمندان و قدرتمندان حسادت و بدبینی دارند خیلی راحت پذیرفتند.چگونه می توان به بینوایان کشورمان کمک کرد؟1 – ابتدا باید بتوانید از هوسها و تنفرهایتان بگذرید و از منطق پیروی کنید.2 - غنی سازی را متوقف و کشور را از این تحریم مشقت بار نجات دهید، غنی سازی هیچ ارزش و اهمیتی ندارد. بخشی از فقر موجود از همین تحریم ها ناشی میشود.
۲۳ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:غلامعلی یوسفی
قسمت چهارم : 3 – لازم است مکتب اقتصادی مشخص و معلومی داشته باشیم، اگر میخواهید اقتصاد اسلامی را اجرا کنید ابتدا اصول و مبانی آنرا مشخص کرده و مکتوب نمائید. در صد سال گذشته و بخصوص سی سال اخیر حتی سه خط در مورد اقتصاد اسلامی نوشته نشده است، شما سایر مکاتب اقتصادی را نفی می کنید، اقتصاد اسلامی را هم که مشخص نکرده اید، این بی توجه ای به سرنوشت مردم نیست؟ اگر هم یکی از مکاتب اقتصادی جهان را انتخاب کردید باید همه بد و خوب آنرا با هم بپذیرید، نمی شود که شما مزایای لیبرالیسم و سوسیالیست را با هم طلب کنید!! شما یک مکتب اقتصادی دلخواه نمی توانید درست کنید، به این صورت که هرچیزی را که نخواستید حذف و یا تغییر دهید!! 4 – سعی کنید بوسیله انتخابات، اشخاص بزرگی به مجلس و دولت بفرستید، سعی کنید بزرگان جامعه تان را بشناسید و به دیگران معرفی کنید. خودتان را در فضای یک جناح یا گروه محدود نکنید، افراد فهمیده و بزرگوار از هر گروه و تفکری که باشند با ارزش و مفید هستند. تعصبات گروهی را بکلی کنار بگذارید. موفق باشید.
۲۳ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:فدایی سید علی
سلام با موضوع ( ما و شادی؟؟؟؟) آپم خوشحال میشم سر بزنید و نظرتون رو درباره نوشتم بگید.با احترام دعوتیداگر موافق باشید با افتخار لینکتون می کنم خبرم کنید
دروغ فقط دروغ های صفار هرندیاین جمله ام هم به جان تولایی اصلا سیاسی نبود.احمدی نژاد اشتباه کرده که گفته تو این مملکت گرسنه وجود ندارد، یک مشت لاشخور گرسنه مثل شماها هستند که معنای گرسنگی را با فقر عوض کنید و رفع این همه فقر را نبینند تا مرتبا دروغ بگویند و به دولت حمله کنند.خدا را شکر که سخنان آقا، شما فتنه گران دروغگو و گرسنه قدرت را رسوا کرد.درود بر احمدی نژاد که بیشترین عدالت را در این سرزمین گسترانده است.عدالتی که شما کوردلان قدرت طلب و دشمن آقا، چشم دیدنش را ندارید.
۲۱ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:کامران
اختیار تحریف کامل این کامنت را داری . اما قبل از تحریف :من جایی یا شغلی سراغ ندارم . اما جایی سراغ دارم که شرافت میفروشند به امثال تو که برای گفتن همین حرفهایی که الان میزنی 5 سال تمام منتقدین احمدی نژاد را میکوبیدی . آن فروشگاه نامش وجدان است . تازه اول داستان شماست . آخرش از اولش هم جذاب تره .حالا دیلیت یا تحریف کن .
۲۰ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:صابر
سلامآقای ناوندی چرا خاک تو سر مشایی و احمدی نژاد خاک تو سر من و بقیه و بخصوص علیرضاجون که مثل .. حرفهای احمدی رو باور داریم.
۲۰ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:سارا
میرحسین که گفت این دروغگوست حالا باور کردید؟
۲۰ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:حسین کرمی
خدا کمک این خانواده کنه/ آقا میثم واقعا اگر کمکی از دستم برمی‌اومد انجام می‌دادم/ خدا ما رو شرمنده زن و بچه نکنه هیچ وقت.
مرگ بر دروغگو
۱۹ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:ص-سلطانی نژاد
سلامنمیدونم چی بگمراستش رو بخواهید از این دست موارد شنیده امشاید هم کمی پوست کلفت شده ام اشکم در امد اما ...نمی دانم در مواجهه با این مسائل چه کنم،به خودش پناه میبرم...دلمان به مستحبی خوش است که جوابش واجب استالسلام علیک یا صاحب الزمانآقا جان دیگر این قفس تنگ جای ماندن نیست بی تو
۱۹ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:ناوندی
خاک بر سر مشایی و احمدی نژاد کنم.
۱۸ تیر ۹۰ ، ۰۴:۰۸ توسط:علیرضا
دروغ گو خودتی مردیکه مفت خور

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی