مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد دری که سوخت، پهلویی که شکست، سری که شکافت، جگری که آتش گرفت، گلویی که بریده و چادری که از سر کشیده شد. اسم وبلاگ نام یکی از کتب معروف شیخ مظلوم، استاد علی صفایی حائری می‌باشد. یاعلی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

ابراز برائت خانواده خاتمی از وی

سه شنبه, ۱۷ فروردين ۱۳۸۹، ۰۳:۵۷ ق.ظ

گویا برخلاف موسوی و کروبی که تاثیر پذیری شدیدی از اطرافیان ناصالح خود دارند، سید محمد خاتمی علاقه‌ چندانی به پیروی از اسلاف خود ندارد. وی فرزند آیت الله سید روح الله خاتمی(۵ آبان ۱۲۸۵ـ ۵ آبان ۱۳۶۷)، مجتهد نامی یزد است.

اما رفتارها و تفکرات محمد خاتمی که روزگاری ریاست دولت هفتم و هشتم جمهوری اسلامی ایران را بر عهده داشت باعث شده تا خانواده‌اش نیز در جهت تقابل با وی قرار بگیرند.

از جمله این افراد مریم خاتمی، خواهر سید محمد خاتمی و همسر حجت الاسلام محمد علی صدوقی نماینده ولی فقیه در استان یزد است. حجت الاسلام صدوقی، فرزند سومین شهید محراب آیت الله محمد صدوقی می باشد.

وی که بعد از رحلت آیت‌الله روح الله خاتمی (پدر زن خود) با حکم امام راحل به عنوان نماینده ولی فقیه در استان یزد و امام جمعه یزد منصوب شد، بعد از رحلت امام نیز با حکم رهبر معظم انقلاب در این سمت باقی ماند.

ایشان سوابقی همچون معاونت قوه قضائیه در زمان آیت‌الله موسوی اردبیلی، نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی و معاونت حقوقی و پارلمانی در دولت اول سیدمحمد خاتمی را در کارنامه کاری خود در خدمت به میهن اسلامی داراست.

حجت الاسلام صدوقی از جمله افرادی است که همواره در مقام منتقد سیاست‌های لیبرالی دولت هفتم و هشتم که برادر خانم خویش ریاست هر دو دولت را بر عهده داشت ظاهر شده است.

وی به همراه همسرش، مریم خاتمی،‌ در مقام منتقد اصولی محمد خاتمی، با وی قطع ارتباط کردند.

گفتنی است سال ۸۷ که "آقا" مهمان شهر دارالعباده بودند، ایشان در بیت حجت الاسلام صدوقی بیتوته نموده و در میدان امیرچقماق یزد همه ولایتمداران استان، بوسه نماینده ولی فقیه بر دستان ولایی ولی فقیه و تفقد ایشان از نماینده خود را به یاد دارند. همچنین موضع گیری های صریح نماینده ولی فقیه در استان یزد در مورد حوادث اخیر به صورت شفاف در محکومیت اغتشاشگران را همه شاهد بوده‌اند.

این موضع گیری‌ها باعث شد تا متاسفانه در ظهرگاه هجدهم دی‌ماه سال گذشته، دفتر ایشان به عنوان نماینده ولی فقیه در استان یزد توسط عده ای ناشناس مورد تعرض واقع شده و درب ورودی این دفتر به آتش کشیده شود.

شخصا معتقدم هرچند دیگر برای بازگشت سران فتنه و از جمله آنان محمد خاتمی دیر شده اما ای کاش او به جای پیروی از فرزند و داماد لرستان (زهرا رهنورد و میرحسین موسوی) از فرزندان کویر پیروی می‌کرد*.


*البته امیدوارم به عزیزان لرستان برنخورد چراکه آنان نیز با آرا خود به دکتر احمدی نژاد نشان دادند نه رهنورد را فرزند خود می‌دانند و نه میرحسین را داماد خود، نه فاطمه کروبی را فرزند خود می‌دانند و نه مهدی کروبی را داماد و همین طور فرزند خود.
موافقین ۰ مخالفین ۰ ۸۹/۰۱/۱۷
میثم تولایی

نظرات  (۴۲)

۰۶ ارديبهشت ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:دروغ چه جایگاهی پیدا کرده است! اینک آخر
در مجله ایراندخت مطلبی در باب خانواده آقای خاتمی چاپ شده است که کاملا همه اعضای خانواده مشخصند.در ضمن پدر آقای خاتمی جانشین شهید صدوقی ، و آقای صدوقی جانشین آیت الله خاتمی, و دو هفته پیش افرادی معلوم الحال به مقبره این دو عزیز اهانت کردند و رنگ پاشیدندواقعا مرز حقیقت کجاست؟ان الله مع الصالحینو صلحا دروغ نمی گویندخدا همه گمراهان را هدایت کنندبازی های سیاسی ارزش دروغ را ندارد اگر خود را مسلمان می دانید !
ما که محکومیتی ندیدیم
چه محمد صدوقی وجود داشته باشه . چه وجود نداشته باشه مهم اینه که حجت الاسلام صدوقی بالاخره محمد خاتمی و موسوی را محکوم کرده است. یا حق
۰۱ ارديبهشت ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:مرگ بر منافق
دروغگویی تو خون سبزک هاست.بابا به کی قسم بخورم،‌ من خودم پسر خواهر حاجی‌هستم الان چند ساله که حاجی با سید محمد قطع رابطه کرده است.
آقا بالاخره یکی تکلیف ما رو این وسط روشن کنهبالاخره محمد صدوقی وجود خارجی داره یا نه؟اگر نداره پس این لینکی که دادن و مصاحبه محمد صدوقی به عنوان نوه شهید صدوقی کیه پس؟؟من هرچی ندونم اینو مطمئنم که شهید صدوقی یه پسر بیشتر نداشته که الان امام جمعه یزد هستحالا از اینجا به بعدش و نمیدونم ولی علی الظاهر این وسط دروغگو کسایین که نفی وجود شخصی بنام محمد میکنن چون اون مصاحبه رو من از چنتا سایت دیگه هم دیده بودم مگر اینکه همه اون سایتا دروغ گو باشند و دوستان اینجا صادق!!!!امیدوارم نظرم سانسور نشه آقای تولایی
چه میکنه این سید حسین
محمد ندارد؟ چه جالب....
۳۱ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:سید حسین
آقا میثم امیدوارم هنوز اینقدر مردانگی داشته باشی که این پیغام رو هم مثل برخی پیغامهای قبلی من پاک نکنی...راستش خیلی هم برایم مهم نیست که پیغام قبلی من را در مورد وجود خارجی آقای محمد صدوقی که به حق در اخلاق و دینداری و سلامت نفس و کارآمدی زبانزد هر منصفی است که او را می شناسد (با هر سلیقه سیاسی) پاک کردی و نگذاشتی دیگرانی که با خواندن دروغهایت به گمراهی افتاده اند روشن شده و از بی اعتباری حرفهایت آگاه شوند. برایم خیلی مهم نیست چون حداقل خودم فهمیدم با کسی طرف هستم که چشم و گوشش را به روی حقایق می بندد و بدون تحقیق و بررسی هر حرفی را پذیرفته و نقل می کند و پس از آگاهی از اشتباه خود نیز مردانگی و جرآت اصلاح و عذرخواهی ندارد. قصد من از مطالبی که بیان کردم ضایع کردن شما نبود بلکه خارج کردن شما از گمراهی بود که در آن قرار داشتید. ولی الآن می بینم دغدغه ام در مورد آگاه کردن شما از اشتباهتان بیهوده بوده... شما را بر حزر میدارم از اینکه مصداق این آیه شریفه شوید که می فرماید: صم بکم عمی فهم لا یعقلون...خواهش من از شما این است که از این تعصب بی جا و اصرار بر اشتباهی که مرتکب شده اید دست بردارید و در خلوت خود بیاندیشید که آیا این مشی شما مطابق رفتار نمونه های بی بدیل اخلاق و عمل، ائمه اطهار که خود را پیرو ایشان می دانید بوده است یا نه... شاید مناسب تر و نزدیک تر به مشی این معصومین این باشد که از پاک کردن مطالب نوشته شده توسط دیگران و پوشاندن حقیقت دست برداشته و در مطلبی قابل رؤیت برای همه کسانی که نوشته های شما را پی می گیرند از اشتباه خود عذرخواهی کرده و از جناب آقای محمد صدوقی و خانواده ایشان پوزش بخواهید. حداقل با گزینش پیغامهای دیگران حق اظهار نظر و روشنگری و دفاع را از آنان صلب ننموده و به حداقل اصول اخلاقی پایبند باشید.ضمناً اگر فردی بخواهد نظرش بصورت خصوصی برای نویسنده وبلاگ ارسال شود، مختار است این گزینه را انتخاب نماید. در غیر اینصورت خواهشمندم چنانکه با بنده برخورد سلیقه ای نمودید و نظرم را حذف کردید با دیگران برخورد ننموده و اجازه دهید دیگران هم همانطور که از دروغهای گهربار شما بهره مند هستند از عرایض ما نیز تصدیع خاطر یابند!ترسو نباشید، این صفت از بدترین صفاتی است که حضرت علی (ع) برای مردان بر می شمرند.
۳۱ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:سید حسین
سلام دوباره به آقا میثمبه لینک زیر توجه بفرمایید:http://efshagaregariyanenefagh.mihanblog.com/post/930عیناً همان مطلبی است که سرش بحث می کنیم. نویسنده اش هم ظاهراً فردیست به نام وحید که خودش رو افشاگر جریان نفاق میدونه ولی عملاً افشاگر ساده لوحی و زودباری و دروغ پردازی های دیگران شده!چون نه شما برای نوشتتون مأخذی ذکر کردید نه ایشون من شک کردم که شما مطلب رو دزدیدید یا ایشون دزدیدن یا کلاً تیپ بچه هایی که از این مطالب می نویسند خیلی حرفه ای هستند و اخلاق خبررسانی رو رعایت می کنند!! البته من مرجعی برای هیچکدوم از دو خبر پیدا نکردم، الله اعلم. ضمناً چون تاریخ نوشته شما جلوتره و هیچکدوم مرجعی نداره احتمالاً شما دروغ پردازید و ایشون دزد! اگر از دوستانتون هستند سلام بنده رو خدمتشون ابلاغ بفرمایید بگید برای اصلاح هر دو بزرگوار دعاگوییم.لطفاً در این زمینه رفع ابهام بفرمایید.با تشکر و پوزش از طولانی شدن این پیام و 4 5 پیام گذشته!
حالی دست داد خوش.
واقعا بچه ای و ظرفیت بحث آزاد نداری. نه تنها سانسور میکنی بلکه با اسم دیگران نظر هم میذاری. برات متاسفم کوچولو، بزرگ شی شاید درست شی.
اوووووووووه از کی تا حالا من باجناقی به اسم محمد کریمی داشتم و خبر نداشتم!!حاج اقا صدوقی دست مریزاد!!!!
۳۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:خداوردی
حق نگه‌دارتان. دست مریزاد
۳۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:محمد کریمی
آقا من داماد این خانواده هستم، محمد ندارند باور کنید،‌ بابا خیلی خالی بندند این اصلاحاتچی‌ها!
۳۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:مهرداد کمالی
این آقای تولایی (با ادب) در پاسخ به روشنگری توام با توصیه های اخلاقی آقای سید حسین میگوید که ایشان منبر رفته ! ادب را از که آموخته این آقای خبرنگار حرفه ای ؟؟ ! وای بر ما که امثال تولایی خبرنگار و بلاگر هستند.
۳۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:حسن فاضلی
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8901210116این لینک را بخوان و بفهم که محمد صدوقی کیست و خودت را به جای یک آدم حزب اللهی پیرو ولایت فقیه جا نزن . آقای تولایی نمی شود به بهانه پیروی از رهبری معظم انقلاب و حمایت از رییس جمهور به دروغ و نیرنگ و دسیسه متوسل شد . گوییا باور نمیدارند روز داوری / کین همه قلب و دغل در کار داور می کنند .
خیلی عالی بود.
آقا من با این ها فامیل هستم، اصلا محمد ندارند.
۳۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:سید حسین
سلام به نویسنده این مطالب و همه خوانندگان. با خواندن مطلب نوشته شده از اینکه همچین دروغ بهت آور و کذب بی شرمانه ای رو بدون هیچ ملاحظه و با نداشتن هیچ سند و مدرکی ذکر می کنید و برخی بندگان بی خبر خدا رو گمراه می کنید طوری که با خواندن این مطالب عجیب از شما تشکر می کنند بسیار تأسف خوردم. بنده خانواده صدوقی و خاتمی رو از نزدیک می شناسم و بارها از زبان سرکار خانم مریم خاتمی همشیره مکرمه افتخار این مرز و بوم حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمد خاتمی مطالبی رو کاملاً مخالف آنچه شما وقیحانه و از سر کینه کور خود می نویسید شنیده و در عمل رفتاری کاملاً خلاف صحبت شما رو از ایشان و همسر محترمشان دیده ام. امید داشتم به روشنگری جناب آقای محمد صدوقی به خود می آمدید و از گناه خود که هم تهمت است، هم غیبت است و هم دروغ گویی توبه می نمودید، اما خوشحالم که برخورد زشتتان نشان داد حجت بر شما تمام شده ولی به سان آن آیه شریفه که می فرماید می شنوند و می بینند و می دانند اما خود را به کری و کوری میزنند از پزیرش حق سر باز می زنید. امیدوارم خداوند قفلی را که بر سینه خود زده اید بگشاید و به زودی از کرده خود پشیمان شوید و استغفار کنید. زنهار که به بیراهه نروید، زنهار...و این هم سخنی برای خوانندگان:مولی الموحدین حضرت علی (ع) می فرمایند بین راست و دروغ چهار انگشت بیشتر فاصله نیست، و آن فاصله گوش است تا چشم.باور این دروغ ها بدون تحقیق و عمل بر اساس آنها همانقدر ما را به گناه آلوده می کند که نویسندگان و رواج دهندگان بی اخلاق آن را دامن گیر شده است. بترسیم از روزی که پرده ها بیافتد و فتنه واقعی مشخص شود و و افسوس بخوریم که چرا راه نجات دو دنیا را وا نهاده و به واسطه ظلم به خود و دیگران از رحمت خاصه باری تعالی بی بهره مانده ایم. خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر بفرماید و ما را در زمره دروغگویان، تهمت زنان، غیبت کنندگان، سخت دلان و بی اخلاقان قرار ندهد. خداوند ما را از این بی اخلاقی ها به دور دارد و ما را رهرو آن پیامبری قرار دهد که بعثتش برای اتمام مکارم اخلاق بود.خواستی از بالا منبر بیای پایین خبر کن!
عجب.
۳۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:سید حسین
راستی اگر هم ما بالای منبر می ریم سعی می کنیم دروغ نگیم و تهمت نزنیم و اخلاق رو رعایت کنیم. ای کاش کسانی مثل شما هم سعی می کردند در منبر رفتن هاشون یه حداقل هایی از ایمان و اخلاق رو رعایت کنند!! ضمناً اینهمه شما منبر رفتید و دروغ گفتید کسی به شما چیزی نگفت و یک سری خلق از واقعیت بی خبر از شما تشکر هم کردند! ولی بازهم خوشحالم که طرز پاسخگویی شما به کسانی که شما رو از اشتباهات فاحشتون آگاه می کنند به گونه ای است که بطن افکار و سلایق شما رو بیش از پیش نمایش میدهد. از اطاله کلام پوزش می خواهم.و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون
خدا یارتان باشد.
متاسفم ، شما به جای اینکه از محمد صدوقی عذرخواهی کنید این جوری جوابشو میدید ؟ الان که معلوم شد حرفتان دروغ محض است چرا پاکش نمی کنید و از همه کسانی که این جوری گمراهشون کردید معذرت خواهی نمی کنید.....جای تاسف داره....
با سلام به عنوان فرزند حجت الاسلام والمسلمین صدوقی وظیفه خود میدانم به اطلاع شما و دیگر خوانندگان عزیز برسانم مطالب نوشته شده در مورد اختلافات خانوادگی به حمدالله و به کوری چشم دشمنان کذب محض است و پدر و مادرم هیچ گونه قطع ارتباطی با حجت الاسلام والمسلمین خاتمی نکردند.چرا که اصلا جدای همه مسائل قطع رابطه با خویشان بر خلاف آموزه های دینی ماست.ما هم به کوری دشمنان امیدواریم! از افتخارات شما همین بس که با سران فتنه در ارتباط هستید!
با تشکر از آقای صدوقی جوان برای روشن کردن این موضوع باید بگم واقعا به حال صاحب این وبلاگ تاسف می خورم که انقدر راحت می تونن دروغ بگن و بعد از رسوا شدن دروغشون هم باز عذرخواهی نمی کنن. و دلم می سوزه به حال جوونایی که با دل ساده به سمت شما میان و شما این همه وقیحانه دروغ به خوردشون می دید. و تاسف می خورم از سادگی همه ی افرادی که این اراجیف رو بدون اینکه مدرکی بخوان برای اثبات این حرف، قبول کردن. جالبه که خودتونو مسلمون می دونید و اینهمه راحت دروغ می گید. شرم کنید. حداقل از خدایی که بالای سرمونه و هر چیزی رو می دونه خجالت بکشید.
آقای تولایی مطالبت را واقعی بنویس تا وبلاگت از اعتبار نیفتد.... نظرات را بدون تایید خودت به نمایش بگذار.. ممنون
۲۷ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:محمد علی
عنوان این وبلاگ " مسئولیت سازندگی " است . با دروغ . مسخ واقعیات . بد اخلاقی و شانتاژ چیزی جز ویرانی اخلاقی جامعه حاصل نمی شود . خدا رحمت کند مرحوم شیخ علی صفایی را که شما نام وبلاگتان را از کتاب ایشان وام گرفته اید . خدایا ما را از شر نیش افعی و کسی که از رسیدن به شهرت درمانده در امان بدار.
ادب مرد به ز دولت اوست !
خدا خیرت دهد.
۲۷ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:عبدللهی
خیلی به جا بود.
با سپاس فراوان از اطلاع رسانی شما.
۲۱ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:هرکه می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا
خیلی عالی کار می کنی، امروز می فهمم که چقدر جای وبلاگ تو و قدیانی و دیگر بچه هایی که هنوز هم حاضر نمی شوند بنویسند خالی بود و هست.
۲۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:حاج علی
ضمنا، خدا نگهدارت باشد.!
۲۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:حاج علی
لطفا بیشتر وبلاگت را به روز گن.
۲۰ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:حاج علی
سلام، من از وجود افرادی همچون شما در بین بچه حزب اللهی ها افتخار می کنم.
۱۹ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:هنر و ادبیات انقلاب
موفق باشید"مرگ از زبان زندگی"
۱۹ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:محمدرضا مشایخی
سلاممطلبت درباره خوانسار خیلی خوب و خواندنی بود.به وبلاگ شما لینک داده شد.راستی پایگاه بسیجمون هم یه وبلاگ داره که اگه باهاش تبادل لینک کنی ممنون میشم. www.mobin.blogfa.comیا علی
سلام.ممنون.ان شاالله شما هم موفق باشید.یا علی.
۱۸ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:تقی سهیلی
سلامسال نو مبارکعالی بود. من این موضوع را نمیدانستم و خیلی ممنونم از مطلبتان.با مطلبی با عنوان"این اتهامات به یاران سابق امام(ره) میچسبد" بروزمیا علی
۱۷ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:سید محمد حسین حسینی
خیلی مطلب خوبی بود، اتفاقا همین قضیه را چندین بار از دوستان پرسیدم تا از موضع حاج آقای صدوقی مطلع شوم. خدا خیرتان دهد، یاعلی
...بیگانه اگر می شکند حرفی نیست/از دوست بپرسید که چرا می شکند
۱۷ فروردين ۸۹ ، ۰۴:۱۱ توسط:مصطفی نمازیان
بنام خدا. با مطلبی تحت عنوان" ترینهای 88" به روزم. بخوانید و نظر دهید و به دیگران معرفی کنید. یا علی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی