مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد دری که سوخت، پهلویی که شکست، سری که شکافت، جگری که آتش گرفت، گلویی که بریده و چادری که از سر کشیده شد. اسم وبلاگ نام یکی از کتب معروف شیخ مظلوم، استاد علی صفایی حائری می‌باشد. یاعلی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

کاندالیزا رایس بعد از دولت بوش چه کار می کند؟

شنبه, ۱۵ اسفند ۱۳۸۸، ۰۲:۵۷ ق.ظ

کاندالیزا رایس ( Condoleezza Rice) (زادهٔ ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴)، شصت‌وششمین وزیر امورخارجه ایالات متحده آمریکا و دومین وزیر این سمت در کابینهٔ دولت جورج بوش بود.

 رایس نخستین زن سیاه‌پوست، دومین سیاه‌پوست پس از کولین پاول و دومین زن پس از مادلین آلبرایت است که در این سمت فعالیت داشته‌است.

 در دورهٔ نخست ریاست جمهوری بوش، رایس مقام مشاور امنیت ملی را داشت ولی پیش از پیوستن به دولت بوش، استاد علوم سیاسی در دانشگاه استنفورد بوده و در آنجا از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۹ مسئولی با سمتی بالا بوده‌است. در دورهٔ ریاست جمهوری بوش پدر نیز مشاور روابط با شوروی و اروپای شرقی در انحلال اتحاد جماهیر شوروی و اتحاد آلمان بوده‌است.

 وی مدرک کارشناسی خود را در سن ۱۹ سالگی در رشته علوم سیاسی و در سال ۱۹۷۴ از دانشگاه دنور و زیر نظر ژوزف کوربال، پدر مادلین آلبرایت، دریافت کرده‌است. سپس کارشناسی ارشد خود را در سال ۱۹۷۵ از دانشگاه نوتردام و دکترای خود را در سال ۱۹۸۱، در ۲۶ سالگی از دانشکده مطالعات بین‌الملل دانشگاه دنور دریافت کرده‌است.

رایس که هم اکنون دیگر نامی از او در رسانه ها یا حداقل رسانه های ایرانی نیست تا قبل از دولت اوباما به دلیل سمتی که داشت صدر اخبار فارسی زبان بود.

او که به دلیل اظهار نظرات ضد بشری و ایرانی خود به چهره ای منفور تبدیل شده بود اکنون همزمان با پایان کار دولت بوش شغل جدیدی را تجربه می کند.

وزیری امور خارجه بوش اقدام به راه اندازی چهار کاباره در بزرگترین ایالت های آمریکا کرده است که این عمل مورد انتقاد سران عالی رتبه آمریکا قرار گرفته است.

رایس در گفت وگو با هفته نامه معتبر اشپیگل که در آلمان منتشر می شود در پاسخ به این سوال که چرا بعد از پایان دوران مسئولیت خود به تدریس در دانشگاه ادامه ندادی و به سراغ این کار رفتی که مورد اعتراض قرار بگیری؟ گفته: من از کودکی دوست داشتم کاباره داشته باشم و الان به این آرزو جامه عمل پوشاندم.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۸۸/۱۲/۱۵
میثم تولایی

نظرات  (۲۱)

۲۰ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:یوسفی
خیلی مطلب خوبی بود. حرامزاده ها
این چرت و پرت ها چیه که نوشتی.
سلام برادر ، خیلی مطلب جالبی بود، خدا خیرت دهد.ممنون.
۲۰ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:سودازده
عجب آرزوهایی !از کودکی آرزوی راه اندازیشو داشته !ما کجاییم و خانم رایس کجا !
۲۰ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:یا حسین
ممنون که انقد خوب این مسائل رو دنبال می کنید....به دکتر ازغدی هم بگید لطفا
۲۰ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:سهیل احمدی
رجانیوزی کثافت، آشغال ......................ادب مرد به ز دولت اوست. این برای بار صدم!
۱۹ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:انجمن ادواردو آنیلی
دلتون میخواد داخل کعبه روببینیدیه عکس بی نظیر از داخل خانه ی خدا
۱۹ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:طلبه ی دانشجو
آرایش انتخاباتی انتخابات 1392 چگونه است؟آیا سیاسیون منتظر 4 سال بعد هستند یا از الآن برنامه ریزی های خود را شروع کرده اند؟کاندیدای اصلاح طلبان کیست؟آیا مهره ای است تکراری یا چهره ای جدید رو میکنند؟آیا گزینه ای برای زنده کردن جریانشان دارند؟کاندیدای اصولگرایان کیست؟آیا حامی دولت دهم است یا از آن عبور میکند؟آیا دکتر احمدی نژاد با کاندیدای اصولگرایان ائتلاف میکند یا خود کاندیدای مستقلی به هوادارنش معرفی میکند؟آیا احمدی نژاد مشایی را برای ریاست جمهوری یازدهم در نظر گرفته است؟مشایی خود کاندیداست یا برای فرد دیگری برنامه ریزی میکند؟به زودی مقاله ای در رابطه با آرایش احتمالی انتخابات یازدهم ریاست جمهوری منتشر خواهیم کرد.وبلاگ طلبه ی دانشجوwww.talabeh-daneshjo.blogfa.com
۱۷ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:armane sepid
سلام فکر میکنم به خاطر مجرد بودنش و رو دست خوردنش از یه دانشجوی ایرانی در زمان دانشجوییش اقدام به چنین کاری کرده باشه...شایدم داره به صورت گسترده دنبال کسی میگرده ...
۱۷ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:شب تاب
لیست آخرین مطالبم در شب تاب رو براتون فرستادم سبزه ها دورو برم رو گرفتن اگه بیایید خوشحال میشمشهامت مرد بودن، اکسیری که اینروزها نایاب شده!http://shabtaab.wordpress.com/2010/02/14/00021ای کاش من هم نوه امام بودم!+عکسhttp://shabtaab.wordpress.com/2010/02/22/00023حد اختیارات حاکم در حکومت دینیhttp://shabtaab.wordpress.com/2010/02/26/00024آیا نظام اسلامی ایران عقب مانده است؟http://shabtaab.wordpress.com/2010/03/05/00025
۱۷ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:جبهه وبلاگی غدیر
انتفاضه وبلاگی با حضور وبلاگی نویسان ارزشی جمهوری اسلامی ایران؛ جوانان حزب الله لبنان و سوریهموج ضد صهیونی در فضای مجازیشروع عملیات: 17/12/1388شرح عملیات:ارسال انبوه پیام های ضد صهیونی به ایمیل خبرگزاریهای دنیا و ساکنین سرزمینهای اشغالیمتن بیانیه ضد صهیونیسیتی روز هفدهم اسفند ماه در جبهه وبلاگی غدیر به سه زبان انگلیسی و عربی و عبری قرار خواهد گرفت و شرکت کنندگان می توانند این متن را به خبرگزاری های دنیا و ساکنین سرزمینهای اشغالی که ایمیل آنها در جهبه وبلاگی غدیر قرار خواهد گرفت ارسال نمایند.jwg.parsiblog.com
۱۶ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:یوسفی
شما مصاحبه جنجالی اسرافیلیان را منتشر کردید؟ راستی بالاخره آخرش چی‌شد؟ الف تکذیب کرد بعد دست‌خط اسرافیلیان را شما کار کردید که خبر الف را تکذیب کرده بود بعد جمهوری اسلامی....بله و من این مصاحبه را چون موجب روشن گری فراماسونری میرحسین شد به خاطر ثوابش انجام دادم و خدا می‌داند که چقدر بازخورد داشت و چقدر نتیجه بخش بود.اما در مورد قضایای حول آن به بی‌اخلاقی الف بر‌می‌گردد که سوابق مدیران آن مشخص است و اگر بخواهید آن‌ها را در وبلاگم می‌گذارم که چرا...از سردبیران الف بازداشت شد و چه ارتباطی با محسن هاشمی و مهدی هاشمی این افراد برقرار کرده بودند. در خصوص مصاحبه‌ام با اسرافیلیان و شهید آیت دو مصاحبه با سید احمد کاشانی و عباس سلیمی نمین دارم که کاملا قضایا را شرح می‌دهد با تاریخ و اسناد معتبر که در روزهای آینده منتشر خواهم کرد.
این را باید به اصلاحاتی ها گفت که به یک اوهویِ اینها می ترسیدن!!
۱۶ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:بسیجی دانشجو
سلام با فرازهایی از وصیت نامه ی کروبی در خدمتمیا علی
۱۶ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:راهنما
خوب که چه ؟؟؟ نشر این حرفها برای چی است ؟؟؟الذین یحبون ان تشیع الفاحشه فی الذین آمنوا برای کیستبرادر و یا خواهر التماس دعا داریم!
۱۶ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:ابوذر
حاجی منبعش رو هم بنویس...واقعا تشکر از دقت شما!!!
"وزیر امور خارجه بوش اقدام به راه اندازی چهار کاباره در بزرگترین ایالت های آمریکا کرده است " و لابد عمده مشتریانش از زنان جنس خودش هستند.
۱۵ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:بهاره احمدی
واقعا که!!!!لیاقتشم همین کاباره ست!چنین آدمی بهتره که تو دانشگاه تدریس نکنه.
۱۵ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:مهداد
شغل بعدی هیلاری هم بهتر از کاندالیزا نیست البته به اتفاق دیوید میلیبند
از این حرامزاده ها درو از انتظار نبود.
۱۴ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:مسلمان ایرانی
سلامهرکه دور ماند از اصل خویش باز جوید روزگار وصل خویش !!حافظالینک شدیدیا حق

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی