مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

مسئولیت و سازندگی

با یادی از درب سوخته خانه تشیع

بسم الله الرحمن الرحیم
به یاد دری که سوخت، پهلویی که شکست، سری که شکافت، جگری که آتش گرفت، گلویی که بریده و چادری که از سر کشیده شد. اسم وبلاگ نام یکی از کتب معروف شیخ مظلوم، استاد علی صفایی حائری می‌باشد. یاعلی

آخرین نظرات
پیوندهای روزانه

امروز با سعید شریعتی تلفنی صحبت کردم، ۴۵ دقیقه‌ای شد،‌ با شریعتی که زمانی عضو شاخص جبهه مشارکت بود به تحلیل قضایا و اتفاقات پس از انتخابات پرداختیم که او گفت: حضرت آقا در این قضایا نقش اصولی و محوری خود را به خوبی نشان دادند و این مهمترین دلیل موفقیت ما برای خروج از فتنه بودیم.

سعید ادامه داد: جریان اصلاحات را نمی‌شود از نظام حذف کرد چرا که این جریان جزئی انفکاک ناپذیر از انقلاب است،‌ چه طور می‌شود افرادی که 50 سال از عمرشان را برای این نظام و انقلاب صرف کرده‌اند حذف کرد.

شریعتی گفت: انتخابات تمام شده است و باید به داد مملکت رسید،‌ اکنون رئیس جمهور کشور معین است چه افرادی آن را قبول داشته باشند و چه قبول نداشته باشند بنابراین باید به کمک قوای سه گانه شتافت و آن ها را تقویت کرد.

سعید در خصوص رفتارها و گفتارهای سران جریان اصلاحات در 8 ماه اخیر که انان را به عنوان سران فتنه در اذهان عمومی متبلور ساخته است، گفت:‌ این افراد جزئی از نظام هستند و نمی‌شود تمام سوابق آنان را به خاطر تنها یک انتخابات نادیده گرفت.

این عضو مستعفی حزب مشارکت با بیان اینکه اخلاق در جامعه سیاسی ایران از بین رفته است، اظهار داشت:‌ هر دو جریان اصلاح طلب و اصولگرا درون خود افرادی را دارند که با بی‌اخلاقی فضای عمومی جامعه را مسموم می‌کنند.

سعید شریعتی در پاسخ به این سوال من که تصور نمی‌کنی در دوران 5 ساله دولت دکتر احمدی‌نژاد این اصلاح طلبان بودند که فضای عمومی را به فحاشی و توهین نسبت به رئیس جمهور کشاندند و به تبع آن اخلاق را زیر پا گذاشتند؟ گفت: مطبوعات هر دو جریان در این قضیه سهیم بودند.

ادامه داد: آن جایی که آقای کروبی و روزنامه ایشان با طرح موضوع هاله نور رئیس جمهور را به تمسخر گرفتند اخلاق را نابود کردند چون به نظر من اگر هم آقای احمدی نژاد واقعا این جریان را برای آقای جوادی تعریف کرده باشد کار غیر عادی نکرده است زیرا برای همه ما در موقعیت های مختلف حتی در زمان خواب حالات معنوی دست می‌دهد و چه کسی بهتر از علما و آقای جوادی املی تا انسان حالات درونی و معنوی خود را پیش ایشان بازگو نماید؟

شریعتی افزود: زمانی هم که رسانه‌های اصولگرا نسبت به بزرگان اصلاحات بدترین افتراها را می‌بستند کار اشتباهی مرتکب می‌شدند.

وی با عنوان این مطلب که من به اصلاحات تعریف شده با اخلاق معتقدم گفت: افرادی که خودشان را درون اصلاحات می‌دانند و به اخلاق پایبندی نشان نمی‌دهند اصلاح طلب نیستند.

شریعتی با اشاره به کتاب توهین آمیز اکبر گنجی نسبت به هاشمی رفسنجانی در دولت اصلاحات گفت: ایشان با انتشار کتاب عالیجناب سرخ پوش اخلاق را زیر پا گذاشت.

شریعتی در پاسخ به این سوال که برخی بعد از سخنان شما در دوران بازداشت و بعد آن گفتند شما تحت شکنجه و فشار بودی، آیا این حرفها درسته؟ بیان داشت:‌ قسم می خورم از گل نازکتر به ما نگفتند و تمام این حرف‌ها مزخرف است.

وی افزود: من نسبت به قبل هیچ تغییری نکرده‌ام و همان طور که قبل از بازداشت مقلد آقا بودم و از آقا تقلید می‌کردم و به اصلاحات معتقد بودم اکنون از آیت الله خامنه‌ای تقلید می‌کنم و به اصلاحات نیز معتقدم.

شریعتی با اشاره به تغییر نگرش و موضع سعید حجاریان پس از آزادی از زندان، ‌گفت: برخی از من می‌پرسند چه‌طور سعید حجاریان پس از 15 سال در طول چند روز فهمید که اشتباه می‌کرده؟ که من به آن ها می‌گویم حجاریان و دیگر سیاست مداران مانند شیمی دانی هستند که ممکن است پس از مثلا 15 سال نظریات خود را رد کنند و این غیر طبیعی نیست.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۸۸/۱۲/۱۳
میثم تولایی

نظرات  (۳۲)

۱۷ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:(م.ا.ب)
شما هم با تیتری که زدی اخلاق رو زیر پا گذاشتی. چون سعید شریعتی هم کروبی و هم جریان مقابل کروبی رو نقد کردند اما شما جوری تیتر زدید که...!! قبول داری اشتباه خودتو!
۱۶ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:اوس کریم
امیدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید.
امیدوارم خداوند همه ما را به راه راست هدایت فرماید.و اسرای اسلام و ایران را آزاد.
۱۶ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:بسیجی دانشجو
سلام با فرازهایی از وصیت نامه ی کروبی در خدمتمیا علی
۱۴ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:جعفری
پسر خوب! هر حرفی که می زنی و هر چیزی که می نویسی روزی باید حساب پس بدهی و اینقدر هم خودت را تابع آقا نشان نده و به خاطر سپردن مملکت به دست افراد ......چون احمدی نژاد و عدم رعایت بی طرفی در انتخابات از جایگاه رهبری سقوط کرد.اگر کلاهت را هم قاضی کنی تایید خواهی کرد که اعتراف در زندان هیچ ارزشی ندارد و فقط هنر واماندگان و بی هنرانی همچون این موجودات شاغل در دم و دستگاه اطلاعاتی استاز شما پسر یا دختر خوب هم تشکر می کنیم که با توجه به روز حساب فحاشی کردید.
۱۴ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:سید علی
احمدی نژاد که خودشان در مناظره تکذیبش کردند بعد بگین ایشان راستگو هستند.اولا احمدی نژاد در مناظره اصلا در این خصوص حرف نزد بعد هم اینکه کامران نجف زاده در هواپیما همین را از احمدی نژاد سوال کرد که آنجا دکتر این قضیه را نادرست دانست. بعد هم اینکه سعید شریعتی این را تایید نکرده بلکه گفت اگر هم صحت داشته باشد هم رئیس جمهور کار اشتباهی مرتکب نشده است.
سلام ، میترسم جواب بدم اما شما یکطرفه به قاضی نرو ، یه چشمت بسته که اینا رو میگین ، آقای شریعتی هم انگار از خیلی چیزا خبر ندارهکسی که می ترسه بهتره اصلا فکر نکنه چون آدم ترسو تنها منفعت طلبه.
۱۴ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:حسین خداوردی
مستفیض شدم...خدا رو شکر که مملکت جوونایی مثل شما داره...موفق تر باشید.دوستان می بخشند که این نظر را منتشر کردم!
احسنت، شکر خداوند را که خامنه ای سربازان اینچنینی برای جنگ نرم آماده کرده و دارد.بسیار، بسیار خوب بود.خدا کند که آقا ما را به عنوان سربازان خود بپذیرد.یا علی
۱۴ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:حسینی
... را کشیده اند !! پس شما زیاد جدی نگیر آقاالبته ایشان لفظ را به کار برده بود و من سه نقطه گذاشتم.چرا موسوی اجازه نمی دهد بکشند؟ او که گفته از کشته شدن حراسی ندارم.
شماها بحث اخلاق نکنید با اون بزغاله و گوساله گفتنتون و کجا آب بریز هاله نور :اونی خودش رو خراب کرد که این ادعا رو کرد شما برو تو کف بی عرضگی ژیامبران و ترس امام زمان از آمیکا راستی خسارت جنگ جهانی رو گرفتیجماعت ماسون آنوسی روزگار صهیونیست رو به پایان است به اون آنوسی ها (محمود و حسین بازجو و عسگر اولادی و مصباح و...)بگو دوره فراماسونری آنوسی (مقدس نمایی بی عمل)و مذاکرات پشت پرده با اسرائیل تموم شده(عکسهای وزرا و مدیرانتون با وزرا و سرانه اسرائیل همه جا پخشه)خوبه شما یه حرف میزنین که خاتمی و سوروس ملاقات کردن بی سند و عکس این میشه سند ولی صدها عکس و فیلم شما از مذاکرات با اسرائیلی ها لابی های آمریکا سند نیستبرو عکسهای وزیر دولت نهمت رو با وزیر اسرائیل ببین حالشو ببرخداوند در قرآن به پست ترین موجودات مثال می زند شاید که تعقل کنیم البته برای برخی بعید است، کمثل الانعام بل...، اگر از اسناد فراماسونری موسوی می گویی من هم موافقم و اتفاقا خودم در مصاحبه ای با ابراهیم اسرافیلیان در این خصوص مصاحبه داشتم که تیتر اول وطن امروز شد"نگذاشتند آیت علیه موسوی حرف بزند"آیت اسناد فراماسونری موسوی را داشت که او را کشتند و آن اسناد را دزدیدند.
آقا اگه ۴ سال قبل از انقلاب یه کشوری مثل شوروی یا....... به ایران حمله میکرد آیا مانند امروز وظیفه خود میدانستید که اسلحه به دست بگیرید و از کشور دفاع کنید؟اگر جواب شما بلی هست اگر حکومت وقت(پادشاهی) خون شما و امثال شما را به حساب مشروعیت خود میگذاشت و هر مسلمان معترض و منتقد را به جرم پایمال کردن خون شهدا سرکوب میکرد وظیفه چه بود؟امام خمینی(ره): حفظ نظام از اوجب واجبات است.
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:عبدالاکبر
واقعا این کامنت سحر رو خوندم تلخی شدیدی وارد بدنم شدفکرکنید یک حزب که به اصطلاح اون موقع مشروعیت داشت و جزء حاکمیت جمهوری اسلامی بود خودش میدونست که دیر یا زود مقابل نظام خواهد ایستاد و برای همین هم یه نظرسنجی گذاشت که بعد از رویارویی با نظام کی در زندان بیشتر مقاومت میکنهتازه حتی شنیدم حزب مشارکت یکی از شهرستانها زمانی نظرسنجی گذاشته بوده که پس از حمله آمریکا آیا خودمون با دست خودمون بریم مسئولان نظام رو تحویل آمریکاییها بدیم با مقاومت کنیم؟!جواب هویداست
این آقایان را بعد از اینهمه خطا دیگر نباید پوشش خبری داد به خصوص که هنوز مثل اینکه نمی خواهند به روی خودشان بیاورندکه سران فتنه چه خیانتی کردند و چطور دستورات بیگانگان را اجرا کردند.دعوای این جناح و آن جناح نیست که بگوییم همه بد اخلاقی کردند اقا مملکت را ولتان می کردیم داده بودید به ادمکش های امریکایی.به شما دوست عزیز هم توصیه می کنم دفت بیشتری داشته باشید.از نظر نصیحت گونه شما متشکرم.
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:ملوان زبل!
آقا یه سوال دارم به نظر شما هرکی به ناخدا کشتی میگه جناب، ناخدا ،آقا، سرور، عظما، ولی امر مسافران کشتیاین راهی که کشتی رو داری میبری اون راهی نیست که باهم توافق کرده بودیم موقع سوار شدناین راه میره طرف سخره ها.......ناخدا باید اونو بگیره پرتش کنه از کشتی بیرون؟نه، خود حضرت آقا هم فرموده اند به من انتقاد کنید، اشکالات من را بگویید، اما من یک سوال از شما می کنم، به نظر شما یک فردی که تمام مقررات یک کشتی و سفر را می پذیرد اما وقتی سوار کشتی می شود دست به آدم کشی و جنایت می زند بعد هم اقدام به سوراخ نمودن کشتی می کند نباید زندانی شود؟نباید با او برخورد شود؟
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:مهدی خانعلی زاده
خیلی لذت بردم، خدا خیرت دهد.
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:فدایی امام خامنه ای
سلامبگذار همه بدانند ما فدایی امام خامنه ای هستیمتا آخرین قطره خونمان.
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:محمد مهدی اسلامی
سلام. اگر این سخنان از سر نفاق نباشد (این شرط از آن شرطهایی نیست که معنای اثبات می‌دهد) به او غبطه خوردم. چند نفرمان شهامت اینگونه اعلام اشتباهاتمان را داریم؟...و چند نفرمان می‌توانیم در خط آقا بمانیم؟
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:رهگذر
توجه کنید در بحث تقلید باید از اعلم فقها’ تقلید کنید و الا اعمال شرعی شما معلوم نیست درست باشد یا غلط و اگر به علت مسالئل سیاسی و غیر آن از غیر از اعلم تقلید کنید معذور نخواهید بود.
۱۳ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:خدا را خواب دیدم زارزار گریه میکرد
تا حالا احیانا شما از رو فارسی قرآن هم خوندی؟همه جا گفته "نشانه هایی فرو فرستادیم برای کسانی که تدبیر میکنند" نه تقلیدولی چه میشه کرداز بالا بهت میگن تقلید کن میگی چشم میگن با باتوم مادر مردم تو خیابون بزن بکش بعد ما میگیم کار امریکا هست میگی چشم میگن نور چشمی امام مزدور امریکاهست میگی چشمشغل شریفی داریخدا همه رو هدایت کنهگر چه به هدایت شما امیدی نیستاحتمالا آن قرآنی که شما خوانده ای ترجمه صانعی بوده چون در ترجمه مکارم چنین چیزی نیامده است!اما من به هدایت شما امیدوارم چون بالاخره از قوم لوط چند نفری هدایت شدند.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:به توچه؟
می‌بینم که آمار وبلاگت همین جوری بالا می‌رود.خیلی خری.کافر همه را به کیش خود پندارد.
جالب بود. شما با تولایی موتلفه نسبتی دارید؟لطفا در نظرات آمار ما را ندهید! بله، برادرم هستند.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:یک بیننده
من از آقای شما بیزارم و تقلید را کار میمون می دانم.شما قبل از هر چیز باید بگویید از دین بیزارم.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:زائر شهید
جالب بودهرچند اصلا به اون سه تفنگدار خوش بین نیستم.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:یا حسین میرحسین
کثافت بی‌شعور، شریعتی رو زندانی کردند و شکنجه دادند که این جوری مثل گوسفند رام شده.ادب مرد به ز دولت اوست.
عذر می خواهم شما اینقدر نمی دانید که نباید دوباره به امثال سعید شریعتی ها مشروعیت داد حالا بیاد بگوید من مقلد آقا هستم آیا این واقعا مشکلی از ما حل می کند اصل عمل است مهم است که این اقایان پیش از خلاف منش آقا رفتار کردند حالا امروز اینها شدند پیغمبر والا بصیرتی که آقا می گن همینه دیگه بصیرت این نیست که فقط بگوییم موسوی خیانت کرداین کار شما هم یک کار ژورنالیستی صرف است که جامعه را کمک نمی کنه بلکه برای اسم در کردن به درد می خوره به هر حال متاسفم ولی این را دوستانه عرض کردم امیدوارم ناراحت نشویدیا علیهزینه‌دهی آن خیلی کمتر از نفعش است،‌ حتما شما هم در این جامعه زندگی می‌کنید و می‌فهمید من چه می‌گویم.
چن سال پیش دکتر تاجزاده( که امیدوارم "هر" جا هست خوش باشه و خوشا به غیرتش)یه نظر سنجی کرد از بچه های جبهه مشارکت که سعید شریعتی مقاوم تره تو زندان و تن به اعتراف نمیده یا عبدالکریم سروشسعید شریعتی با اختلاف زیاد برد و با نزدیک به ۶۷ درصد اگه اشتباه نکنم مقاوم ترین نظریه پرداز شناخته شددنیای غریبی است........همه گلسرخی و بهزاد نبوی نیستن...........اینکه فردی روی اعتقاد اشتباه خودش پافشاری کند نشان از مقاومت و شجاعتش ندارد، اینکه از عقاید اشتباه خودش برگردد شجاع است.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:مجید احسانی
سلام میثم جان، خیلی عالی بود.نمی‌دانم کدام مجید احسانی هستید، در هر صورت فقط ممنون.
واقا اینکه آقا فرمودند رویش ها دوبرابر ریزش هاست را درک می‌کند.تحلیل خوبی بود.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:بابایی
من هم بروزم تشریف بیاورید
واقعا انسان باید مرد باشد که از اعتقادات اشتباهش بطور واقعی دست بکشد و بگوید اشتباه میکردم البته اگر واقعا بگوید وقلبی.ما هم ابراز امیدواری می‌کنیم چون از جریان مقابل اصولگرایی بعید است.
۱۲ اسفند ۸۸ ، ۰۳:۱۲ توسط:حسن آبادی
چرا خالی میبندید، شما خودتان شکنجش کردید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی